1. Rozpoczęły się prace związane z odlewem nowego dzwonu do naszego kościoła, który będzie nosił imię bł. Marka z Aviano, kapelana wojsk Odsieczy Wiedeńskiej. Poświęcenie instrumentu planujemy na 340. rocznicę zwycięstwa, 12 września. Dziękujemy za już udzielone wsparcie. Zebraliśmy dotychczas 3470 zł.
 2. W piątek, 1 września, obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Świata Stworzonego. W orędziu papieża pt. Niech się rozleje sprawiedliwość i pokój słyszymy:

Kiedy szukamy najpierw królestwa Bożego (por. Mt 6,33), utrzymując właściwą relację z Bogiem, rodzajem ludzkim i przyrodą, wówczas sprawiedliwość i pokój mogą płynąć jak niewyczerpany strumień czystej wody. (…) Podczas liturgii i osobistej modlitwy w „wielkiej katedrze stworzenia” wspominamy Wielkiego Artystę, który tworzy jakże wiele piękna i zastanawiamy się nad tajemnicą, wypływającej z miłości, decyzji stworzenia świata.

 1. Z okazji 79. rocznicy Powstania Warszawskiego „Muzeum Dulag 121” wspólnie z Portalem „Rzeź Woli Warszawa 1944” zapraszają na edukacyjno-historyczny spacer Śladami zbrodni na ludności cywilnej Starego Miasta. Zbiórka przy Pomniku Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich za tydzień w niedzielę o g. 1200.
 2. W najbliższym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej:
  • pierwszy piątek – nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o g. 1800;
  • pierwsza sobota – różaniec o g. 1800;
  • pierwsza niedziela – adoracja Najświętszego Sakramentu po mszy o g. 1215 do g. 1830.
 3. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek– wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  • wtorek– Męczeństwo św. Jana Chrzciciela;
  • sobota – wspomnienie bł. Apolinarego Morela, kapucyna, męczennika.
 4. Z serca dziękujemy Wam za ofiary składane na jadłodajnię dla bezdomnych i potrzebujących oraz za każdy wyraz życzliwości. Niech Bóg wynagrodzi Wam swym błogosławieństwem!

Mozaika z kaplicy św. Piotra w katedrze Westminster, Londyn