1. Trwają prace związane z odlewem nowego dzwonu do naszego kościoła, który będzie nosił imię bł. Marka z Aviano, kapelana wojsk Odsieczy Wiedeńskiej. Poświęcenie instrumentu planujemy na 340. rocznicę zwycięstwa, 12 września. Dziękujemy za już udzielone wsparcie. Zebraliśmy dotychczas ok. 4000 zł.
 2. Z okazji 79. rocznicy Powstania Warszawskiego „Muzeum Dulag 121” wspólnie z Portalem „Rzeź Woli Warszawa 1944” zapraszają na edukacyjno-historyczny spacer Śladami zbrodni na ludności cywilnej Starego Miasta. Zbiórka przy Pomniku Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich dziś o g. 1200.
 3. W najbliższym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na modlitwę nieszporami razem ze wspólnotą kapucynów, a następnie adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, zapraszamy o g. 1730.
 4. W przeddzień beatyfikacji Rodziny Ulmów, w sobotę 9 września, Fundacja Orszak Dziejów, zaprasza na plenerowe widowisko historyczne pt. Rodzinna Fotografia o życiu i bohaterstwie Rodziny Ulmów. Początek o g. 1700 na Krakowskim Przedmieściu 34.
 5. W drugą rocznicę beatyfikacji Stefana Kard. Wyszyńskiego i M. Elżbiety Róży Czackiej, Krajowe Duszpasterstwo Osób Niewidomych i Niedowidzących zaprasza 9 września do Świątyni Opatrzności Bożej wszystkie osoby z dysfunkcją wzroku oraz opiekunów do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce. Szczegółowy plan w gablocie przed kościołem.
 6. Siostry Loretanki zapraszają na uroczystość odpustową do Loretto koło Wyszkowa, która odbędzie się 10 września. Znajduje się tam sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej oraz miejsce złożenia relikwii bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego, założyciela sióstr loretanek. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 7. W kalendarzu liturgicznym:
  • piątek– święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny;
  • sobota –wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, Patronki FZŚ w Polsce.
 8. Dziękujemy za Wasze wsparcie, zarówno duchowe, jak i materialne. Duch Święty niech Wam daje potrzebne siły do codziennego podejmowania krzyża i podążania za Chrystusem.

Fragment obrazu z kapucyńskiej furty, Nowe Miasto nad Pilicą