1. We wtorek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu dwóch naszych braci nowicjuszy, Andrzej i Marcin, złoży profesję zakonną. Polecamy ich Waszej modlitwie.
  2. We środę, 9 września, będziemy wspominać błogosławioną Anielę Salawę, patronkę Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Polsce. Z tej racji w przeddzień, 8 września, po Mszy świętej wieczornej odbędzie się pierwsza część prezentacji multimedialnej opowiadającej o dzieciństwie Anieli, a 9 września po Mszy wieczornej zobaczymy drugą część o jej nawróceniu. Serdecznie zapraszamy.
  3. W tym tygodniu przypada 2. piątek miesiąca. Zapraszamy o godzinie 18:00 na różaniec w intencji zmarłych polecanych na rocznych kartkach wypominkowych i Mszę świętą sprawowaną w ich intencji.
  4. W sobotę, 12 września, przypada wspomnienia liturgiczne Najświętszego Imienia Maryi, ustanowione na cześć zwycięstwa króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem (1683). Kapelanem króla był tam błogosławiony Marek z Aviano, brat mniejszy kapucyn. Główne uroczystości rocznicy Wiktorii Wiedeńskiej, odbędą się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Uroczystą Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny będzie celebrował ksiądz biskup Józef Guzdek, Biskup Polowy Wojska Polskiego. Jak co roku, po Mszy świętej będzie miał miejsce krótki program artystyczny.
  5. W przyszłą niedzielę w naszej Ojczyźnie rozpocznie się X Tydzień Wychowania, którego hasłem będzie wezwanie „Budujmy więzi”.
  6. Także w przyszłą niedzielę zostanie przeprowadzona zbiórka na Grób Pański w Jerozolimie.
  7. Za wszelkie dobro jakie świadczycie na rzecz naszej wspólnoty i ludzi ubogich gromadzących się przy Domu błogosławionego Aniceta, niech wynagrodzi Bóg swym błogosławieństwem a Najświętsza Maryja Panna, Matka Kościoła, niech wyprasza nam gorliwość we wierze i potrzebne łaski.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.