1. W kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy, od poniedziałku do soboty, możemy adorować Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Od dnia jutrzejszego będziemy robić wystawienie także do południa, czyli po mszy świętej o g. 900 do g. 1200. Gorąco zachęcamy do osobistej modlitwy.
 2. Jutro, 12 września, przypada pierwsza rocznica beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Msze święte dziękczynne będą odprawione w poniedziałek w Świątyni Opatrzności Bożej o g. 1800, a w Archikatedrze o g. 1900.
 3. Z inicjatywy Rady Konferencji Episkopatów Europy w środę, 14 września, w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, będziemy obchodzili Dzień Modlitw za Ukrainę. W naszym kościele będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o g. 1800, a następnie na mszy o g. 1830.
 4. W sobotę, 17 września, obchodzimy liturgiczne wspomnienie i jednocześnie 200. rocznica urodzin św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. Na uroczystą mszę świętą zapraszamy do Archikatedry na g. 1900.
 5. Centrum Życia i Rodziny serdecznie zaprasza na „Marsz dla Życia i Rodziny”, Tegorocznym hasłem przewodnim będzie sentencja z roty przysięgi małżeńskiej „I ślubuję Ci…”. Rodzinne świętowanie rozpocznie się za tydzień w niedzielę o g. 1100 na Placu Zamkowym, a skończy się mszą świętą w kościele Świętego Krzyża o g. 1300.
 6. W 339. rocznicę Zwycięstwa pod Wiedniem i wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi Komitet Obchodów Rocznic Wiktorii Wiedeńskiej zaprasza na uroczystą mszę świętą w intencji Ojczyzny. Eucharystia, a po niej program artystyczny słowno-muzyczny, rozpocznie się 12 września o g. 1800 w Katedrze Polowej WP przy ul. Długiej.
 7. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
  • wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • środa – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
  • piątek – wsp. świętych męczenników Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa;
  • sobota– Święto Stygmatów św. Ojca Franciszka;
 8. Za wszelkie ofiary składane na rzecz kościoła, klasztoru i hojną pomoc w utrzymaniu Domu bł. Aniceta Koplińskiego niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem.