1. W tym tygodniu Kościół obchodzi następujące święta liturgiczne:
  • w poniedziałek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • we wtorek, 15 września, wspomnienie NMP Bolesnej;
  • we czwartek, 17 września, święto Stygmatów świętego Franciszka z Asyżu; tym dniu przypada również wspomnienie świętego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, arcybiskupa metropolity warszawskiego;
  • w piątek, 18 września, święto świętego Stanisława Kostki patrona Polski i naszej młodzieży.
  1. We środę, 16 września, na Mszy świętej wieczornej będziemy się modlić za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II i błogosławionego Honorata w intencjach wpisanych do ksiąg znajdujących się w kaplicy Koźmińskiego.
  2. W następnym tygodniu, 23 września, przypada 52. rocznica odejścia do nieba świętego ojca Pio. Do liturgicznego wspomnienia przygotujemy się poprzez modlitewne Triduum. Zapraszamy na nabożeństwa o godzinie 18:00 w dniach od 21 do 23 września oraz na Mszę świętą z homilią o godzinie 18:30.
  3. Przypominamy, że wierni w kościołach muszą stosować maseczki zakrywające usta i nos oraz powinni zachować dystans między sobą.
  4. W dzisiejszą niedzielę Kościół prowadzi zbiórkę do puszki na Grób Pański w Jerozolimie.
  5. Dziękujemy bardzo za Waszą życzliwość, dobro duchowe i materialne, jakim się z nami dzielicie, i za wytrwałą pomoc w prowadzeniu Domu błogosławionego Aniceta Koplińskiego, jałmużnika Warszawy, dla osób potrzebujących. Niech wstawiennictwo świętego Franciszka z Asyżu pomoże nam radośnie czynić dobro.

Wszystkim życzymy radosnego świętowania dzisiejszego Dnia Pańskiego.