1. ”Chodź i zobacz. Komunikować spotykając osoby, tam gdzie są i takie, jakie są. To tytuł orędzia papieża Franciszka na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który dzisiaj jest obchodzony w Kościele. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w intencji wszystkich odpowiedzialnych za przekaz informacji.
  2. Dziś o godzinie 11:30 na Placu Zamkowym rozpocznie się Narodowy Marsz Życia i Rodziny, którego hasło przewodnie brzmi: Tato – bądź, prowadź, chroń. Ambasadorzy Marszu – artyści, dziennikarze, sportowcy, duchowni i osoby, które wspierają ideę Marszu – zapraszają na to wydarzenie wszystkich, którym leży na sercu dobro rodziny i życie każdego człowieka.
  3. Z racji zbliżającego się liturgicznego wspomnienia świętego ojca Pio z Pietrelciny, które przypada w czwartek, 23 września, zapraszamy do naszego kościoła w dniach 20-22 września na triduum przygotowujące do tej dorocznej celebracji. Nauki będą głoszone na wieczornych Mszach świętych o godzinie 18:30. Natomiast w sam dzień wspomnienia specjalne nabożeństwo rozpocznie się o godzinie 18:00, a po nim nastąpi uroczysta Msza święta o 18:30.
  4. W kalendarzu liturgicznym przypadają też w tym tygodniu:
  • w poniedziałek, 20 września, wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  • we wtorek, 21 września, święto Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  • w środę, 22 września, wspomnienie świętego Ignacego z Santhia, kapucyna.
  1. Księża Misjonarze oraz artyści zapraszają w piątek, 24 września, do bazyliki Świętego Krzyża na Mszę świętą o godzinie 19:00 z okazji 200-lecia urodzin Cypriana Kamila Norwida. Uroczystość uświetni Chór „Musica Sacra”, a po Eucharystii odbędzie się koncert zatytułowany: „Ojczyzna Ziomkowie – jest to moralne zjednoczenie”.
  2. Za wszelkie ofiary składane na rzecz kościoła, klasztoru i hojną pomoc w utrzymaniu Domu błogosławionego Aniceta Koplińskiego niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem.