1. Centrum Życia i Rodziny serdecznie zaprasza na „Marsz dla Życia i Rodziny”. Tegorocznym hasłem przewodnim będzie sentencja z roty przysięgi małżeńskiej „I ślubuję Ci…”. Rodzinne świętowanie rozpocznie się dzisiaj o g. 1100 na Placu Zamkowym, a skończy się mszą świętą w kościele Świętego Krzyża o g. 1300.
 2. Zapraszamy na Triduum, które przygotuje nas do liturgicznego wspomnienia św. o. Pio z Pietrelciny. W pierwszych dniach, 21-22 września, będziemy modlić się na różańcu o g. 1800 oraz mszy świętej o g. 1830. We wspomnienie Świętego, 23 września, zapraszamy na nabożeństwo z odczytaniem próśb, a po nim na mszę świętą oraz oddanie czci relikwiom Stygmatyka.
 3. „Obyście trwali w wierze, pewni, mocni i niezachwiani w nadziei” – w tym roku 12. Nocy Świadectw towarzyszy słowo Boże z Listu do Kolosan. Zapraszamy na coroczne wydarzenie ewangelizacyjne, które odbędzie się w sobotę, 24 września, o g. 1930 w kościele Świętego Michała Archanioła na Mokotowie.
 4. Za tydzień w niedzielę przypada wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Patrona Warszawy. Tego dnia o g. 1200 w kościele bł. Władysława zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Warszawy i jej mieszkańców.
 5. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Marii z Camporosso, kapucyna;
  • wtorek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  • środa – święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;
  • czwartek – wspomnienie św. Ignacego z Santhià, prezbitera;
  • piątek – św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
 6. Bardzo dziękujemy za wsparcie, jakiego nam udzielacie każdego dnia. Dzięki niemu możemy pomagać potrzebującym przychodzącym do nas oraz utrzymać kościół i klasztor. Pan niech Was obdarzy swoim pokojem!