1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który rozpoczyna Tydzień Modlitwy za Uchodźców pod hasłem Wolni, aby wybrać: migrować, czy pozostać, który potrwa do 1 października. Papież Franciszek w Orędziu tak pisze:

„(…) byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie” (Mt 25, 35). Te słowa brzmią jak nieustanna przestroga, by w migrancie rozpoznawać nie tylko brata lub siostrę w potrzebie, ale samego Chrystusa, pukającego do naszych drzwi. Dlatego też pracując nad tym, aby każda migracja mogła być owocem wolnego wyboru, jesteśmy wezwani do najwyższego szacunku wobec godności każdego migranta. Oznacza to towarzyszenie i kierowanie ruchami migracyjnymi w najlepszy możliwy sposób, budowanie mostów, a nie murów, poszerzanie kanałów bezpiecznej i regularnej migracji.

 1. Dziś o g. 1715 w Bazylice Świętego Krzyża zostanie wykonany utwór oratoryjny Mówiono o nim, że przegrał… Opowiada o życiu św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
 2. W poniedziałek rozpoczynamy nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy za wstawiennictwem Świętego codziennie nie na mszy świętej o g. 700 oraz 1830.
 3. Zachęcamy do nabycia najnowszego numeru tygodnika Niedziela. W nim artykuł pt. Na chwałę Bożego imienia – relacja z poświęcenia naszego nowego dzwonu bł. Marka z Aviano. Cena 10 zł.
 4. W kalendarzu liturgicznym:
  • środa – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;
  • czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  • piątek –święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętajmy w modlitwie o biskupach pomocniczych naszej diecezji, Rafale Markowskim i Michale Janosze;
  • sobota –wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
 5. Dziękujemy Wam bardzo za każdy przejaw życzliwości i wsparcie, jakiego udzielacie klasztorowi oraz ubogim. Dobry Bóg niech Was błogosławi.

Andriej Rublow, Michał Archanioł (1408)