1. Z okazji pierwszej niedzieli miesiąca zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od g. 1300 do mszy wieczornej.
 2. W miesiącu październiku szczególnie zachęcamy do modlitwy różańcowej. W naszym kościele wspólna modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie o g. 1800.
 3. W środę 4 października przypada uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy na uroczystą mszę świętą o g. 1830, a po niej na nabożeństwo upamiętniające śmierć Świętego – Transitus.
 4. Z 6 na 7 października odbędzie się Nocna Droga Różańcowa, która przejdzie od sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach do parafii Matki Bożej Pompejańskiej. Pielgrzymka rozpocznie się mszą świętą o g. 2100. Natomiast w sobotę, 7 października, będziemy obchodzić XIV Warszawski Dzień Różańcowy. Punktem centralnym będzie Eucharystia w kościele dominikanów na Służewie o g. 1200 pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Przybylskiego. Szczegóły na plakatach przed kościołem.
 5. W sobotę, 7 października, w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej odbędzie się uroczystość jubileuszowa 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy. Mszy świętej przewodniczył będzie Ks. Bp Romuald Kamiński.
 6. W tym tygodniu dni odnowy duchowej:
  • pierwszy czwartek – modlitwa liturgii godzin ze wspólnotą klasztoru o g. 1730;
  • pierwszy piątek – akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa podczas różańca o g. 1800.
 7. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
  • środa – uroczystość św. Franciszka z Asyżu, założyciela Trzech Zakonów;
  • czwartek –wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
  • piątek – wspomnienie bł. Innocentego z Berzo, prezbitera;
  • sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 8. Dziękujemy Wam bardzo za każdy przejaw życzliwości i wsparcie, jakiego udzielacie klasztorowi oraz ubogim. Niech zapłaci Wam Pan Jezus i święty nasz Ojciec Franciszek.

św. Franciszek z Asyżu, kościół kapucynów w Warszawie