1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy, który rozpoczyna Tydzień Modlitwy za Uchodźców pod hasłem Budować przyszłość z migrantami i uchodźcami. W orędziu papieża Franciszka słyszymy takie słowa:

Budowanie królestwa Bożego odbywa się z nimi, ponieważ bez nich nie byłoby to królestwo, którego pragnie Bóg. Włączenie osób najsłabszych to warunek konieczny, by uzyskać w nim pełnego obywatelstwa. Pan bowiem mówi: „Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie.

 1. Według kalendarza liturgicznego dziś przypada wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, Patrona Warszawy. W kościele bł. Władysława, o g. 1200, zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Warszawy i jej mieszkańców.
 2. Ojcowie dominikanie zapraszają na Warszawski Dzień Różańcowy, który odbędzie się w sobotę, w kościele dominikanów na Służewie. Szczegółowy plan na plakacie przed kościołem.
 3. Dziś rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w dni powszednie na mszach o g. 700 i 1830.
 4. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – wspomnienie bł. kapucynów Aureliusza z Vinalesa i Towarzyszy, męczenników hiszpańskiej wojny domowej;
  • wtorek – wspomnienie św. Wincentego à Paulo, prezbitera;
  • środa – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
  • czwartek – Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; tego dnia zapraszamy na mszę świętą o g. 700 w intencji naszych współbraci – Rafała Sońty oraz Michała Baczkury;
  • piątek – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła.
  • sobota – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; tego dnia rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe w naszym kościele o g. 1800.
 5. Bardzo dziękujemy Wam za stałą duchową i materialną troskę o nasz kościół, klasztor i dzieło Domu błogosławionego Aniceta. Niech Waszą szczodrobliwość wynagrodzi Bóg swym błogosławieństwem.