1. Zachęcamy do lektury najnowszego numeru tygodnika Niedziela. Znajdziemy w nim artykuł pod tytułem W przyjaźni ze świętymi o naszym współbracie Gabrielu Bartoszewskim, który przez lata angażował się w procesach wielu polskich świętych i błogosławionych. Tygodnik w cenie 6,- zł jest do nabycia na stoliku przy wyjściu z kościoła oraz w zakrystii.
 2. Wraz ze Wspólnotą Królowej Pokoju zapraszamy na uwielbienie Jezusa w Najświętszym Sakramencie dziś po Mszy świętej o godzinie 18:30.
 3. Dziś też rozpoczyna się Tydzień Modlitwy za Uchodźców pod hasłem Umrzeć z nadziei. Ekumenicznemu nabożeństwu w parafii świętej Barbary, przy ulicy Nowogrodzkiej, przewodniczyć będzie ksiądz kardynał Kazimierz Nycz.
 4. W archikatedrze warszawskiej 28. dnia każdego miesiąca, o godzinie 19:00, będzie sprawowana Msza święta dziękczynna za beatyfikację Stefana kardynała Wyszyńskiego. Natomiast w każdy wtorek po Mszy świętej o godzinie 19:00 będzie miało miejsce błogosławieństwo relikwiami Błogosławionego.
 5. W liturgiczne święto Archaniołów, 29 września, zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 7:00 w intencji naszego współbrata Rafała Sońty. Tego dnia pamiętajmy także w modlitwie o biskupach pomocniczych naszej archidiecezji: Rafale Markowskim oraz Michale Janosze.
 6. Ojcowie dominikanie ze Służewa już po raz jedenasty zapraszają na Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej, który odbędzie się w sobotę, 2 października, w ich kościele przy ulicy Dominikańskiej 2.
 7. W przyszłą niedzielę przypada wigilia uroczystości świętego Franciszka z Asyżu. Po Mszy świętej wieczornej, o godzinie 18:30, zapraszamy na nabożeństwo Transitus, które upamiętnia przejście Serafickiego Ojca z ziemskiego życia do wiecznej chwały.
 8. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia będziemy wspominali:
 • w poniedziałek, świętego. Wincentego à Paulo, prezbitera;
 • we wtorek, świętego Wacława, męczennika;
 • w środę, świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (święto);
 • w czwartek, świętego Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła;
 • w piątek, świętą Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę i doktora Kościoła;
 • w sobotę, świętych Aniołów Stróżów.

Dziękujemy za wszelką okazaną nam pomoc, zarówno duchową jak i materialną, jakiej doświadczamy z Waszej strony. Dobry Bóg niech Wam błogosławi.