1. Dzisiaj o godz. 19:15 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy w ramach Festiwalu „Organy Śródmieścia”. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zapraszamy.
  2. W październiku zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwa, jak zwykle o godz. 18:00. Będziemy modlić się o ożywienie dzieła misyjnego Kościoła i zaangażowanie w to działo każdego człowieka ochrzczonego. Będziemy też prosić Boga o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego.
  3. W dniach 1-3 października o godz. 20:00 zapraszamy do naszego kościoła na „Oratorium o Stworzeniu”. Szczegółowy program znajduje się na plakacie, który jest umieszczony w gablocie przed kościołem.
  4. We czwartek, 3 października, po Mszy św. wieczornej będziemy celebrować „Transitus” czyli wspomnienie chwalebnego przejścia do nieba św. Franciszka z Asyżu. Wstawiennictwu Biedaczyny z Asyżu polecamy wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Młodzieży Franciszkańskiej istniejące przy naszym klasztorze, a także wszystkich Czcicieli i Sympatyków Świętego.
  5. W piątek, 4 października, podziękujemy Bogu wraz z całym Kościołem za św. ojca Franciszka, naszego Patriarchę i Zakonodawcę. Msze św. tego dnia, jak w dzień powszedni. Uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. prałata Bogdana Bartołda, proboszcza parafii św. Jana Chrzciciela, o godz. 18:30. Tradycyjnie, kazanie wygłosi ojciec Dominikanin. Serdecznie zapraszamy wszystkich na tę uroczystość odpustową.
  6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: 1. czwartek, 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Zachęcamy do wspólnej modlitwy.
  7. Przyszła niedziela, 6 października, jest Niedzielą Adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie po Mszy św. o godz. 12:15 aż do wieczora, a Msza św. o godz. 18:30 zostanie odprawiona w intencji naszej Ojczyzny.

Za nieustanne wspieranie duchowo i materialnie naszego klasztoru i prowadzonego przy nim dzieła na rzecz biednych i bezdomnych niech wynagrodzi Wam Pan Jezus i św. nasz ojciec Franciszek. Dzisiejszym Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia.