1. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, skierował do nas wszystkich słowo pasterskie przed wyborami parlamentarnymi, które odbędą się już za tydzień. Warto je przeczytać.
  2. Dzisiejsza niedziela jako pierwsza w miesiącu jest Niedzielą Adoracyjną, a wieczorna Msza św. o 18:30 zostanie odprawiona w intencji naszej Ojczyzny. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12:15.
  3. Ojciec Święty Franciszek wzywa wszystkich wiernych do ożywienia ducha misyjnego. Chcemy to czynić, między innymi, na wspólnej modlitwie różańcowej, na którą serdecznie zapraszamy. Nabożeństwa w naszym kościele przez cały październik odbywają się o godz. 18:00.
  4. W przyszłą niedzielę, 13 października, przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” Tego dnia odbędzie się także zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  5. Natomiast Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza w tym dniu na koncert Dnia Papieskiego, transmitowany przez TVP 1, który odbędzie się w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 17:00. Wstęp wolny. Więcej informacji na internetowej stronie Fundacji: www.dzielo.pl.
  6. Za wspieranie duchowe i materialne naszego kościoła, klasztoru i Domu bł. Aniceta, jałmużnika Warszawy, niech wynagrodzi Wam Pan Jezus za wstawiennictwem bł. Honorata Koźmińskiego, a Matka Boża Królowa różańca świętego niech wyprasza nam potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.