1. Ojciec Święty Franciszek zachęca wszystkich wiernych do odmawiania codziennie przez cały październik Różańca Świętego w intencji Kościoła, kończąc go odmówieniem antyfony Pod Twoją obronę oraz Modlitwy do świętego Michała Archanioła.
  2. Przypominamy, że w dniach od 3 do 28 października obraduje w Rzymie XV Zgromadzenie ogólne Synodu Biskupów pod hasłem Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania.
  3. Dzisiaj, 7 października, zapraszamy na Oratorium zatytułowane Nieszpory o Niepokalanym Sercu Maryi z błogosławionym Honoratem. Odbędzie się ono w Bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu o godzinie 17:00
  4. Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży przypomina o modlitewnym czuwaniu na Jasnej Górze w intencji Synodu, które podejmie młodzież Archidiecezji Warszawskiej w nocy z 20 na 21 października 2018 roku.
  5. Przypominamy też, że w niedzielę, 14 października 2018 roku, przypada XVIII Dzień Papieski pod hasłem Promieniowanie ojcostwa.
  6. Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia zaprasza na koncert Dnia Papieskiego, transmitowany również przez TVP1, który odbędzie się w świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w niedzielę, 14 października 2018 roku o godzinie 17:00 Wstęp wolny. Tego dnia odbędzie się także zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  7. W drugi poniedziałek miesiąca br. Andrzej Romanowski ofmcap. i Franciszkański Zakon Świeckich zapraszają na Panel Biblijny. Miejscem spotkania będzie krypta naszego kościoła, o godzinie 17:00. Natomiast w każdy wtorek o godzinie 19:15 odbywa się spotkanie Młodzieży Franciszkańskiej.
  8. Dzisiejsza niedziela jako pierwsza w miesiącu jest Niedzielą Adoracyjną, a wieczorna Msza św. zostanie odprawiona w intencji naszej Ojczyzny. Zachęcamy do popołudniowej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  9. Za wspieranie duchowe i materialne naszego kościoła, klasztoru i Domu bł. Aniceta Jałmużnika niech wynagrodzi Wam Pan Jezus i święty nasz ojciec Franciszek, a Matka Boża Różańcowa niech wyprasza Wam potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo.