1. Do wspólnej modlitwy różańcem zapraszamy codziennie o godzinie 18:00.
 2. Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako Światowy Dzień Misyjny. Pamiętamy zwłaszcza o naszych braciach, którzy pracują w Gabonie, Gruzji, Anglii, Szwecji, Belgii, Turcji, Australii oraz na Łotwie i Białorusi. Zachęcamy do podjęcia inicjatywy „Ogarnij Modlitwą Misjonarza”. Więcej informacji na stronie kapucyni.eu. Zebrane dziś ofiary przekazane będą na nasze dzieła misyjne. W imieniu braci misjonarzy dziękujemy za ten Wasz wkład materialny oraz za modlitwę.
 3. Dziś rozpoczyna się faza diecezjalna XVI Zwyczajnego Ogólnego Synodu Biskupów, która zakończy się w kwietniu 2022 roku. Prace synodalne zainauguruje Msza święta pod przewodnictwem księdza kardynała Kazimierza Nycza w archikatedrze warszawskiej o godzinie 11:00.
 4. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Łukasza Ewangelisty, który jest patronem brata Łukasza Woźniaka, ministra prowincjalnego kapucynów Prowincji Warszawskiej. Na imieninową Mszę świętą w jego intencji zapraszamy o godzinie 11:30.
 5. We wtorek, 19 października przypada 37. rocznica męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Za jego wstawiennictwem prośmy o łaski potrzebne dla mężnego wyznawania naszej wiary.
 6. Zachęcamy do wypisywania i składania w zakrystii kartek wypominkowych. W listopadzie za tych zmarłych będziemy codziennie sprawować Mszę świętą oraz modlić się różańcem.
 7. Z inicjatywy rodziców powstały dwie nowe formy modlitwy różańcowej: Różaniec rodzin i Różaniec rodziców za dzieci. Szczegółowe informacje w gablocie przed kościołem.
 8. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają:
 • w poniedziałek, święto Łukasza Ewangelisty;
 • we środę, wspomnienie świętego Jana Kantego, prezbitera;
 • w piątek, wspomnienie świętego Jana Pawła II, papieża;
 • w sobotę, wspomnienie świętego Jana Kapistrana, prezbitera.

Za wszelkie ofiary składane na rzecz kościoła, klasztoru i hojną pomoc w utrzymaniu Domu błogosławionego Aniceta Koplińskiego niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem.