1. Dzisiaj, Kościół Powszechny obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. „Pandemia jest wyzwaniem dla misji Kościoła” to tytuł papieskiego orędzia na ten dzień. Jest to dobra okazja do modlitwy i wsparcia materialnego dla misji na świecie. Dzisiejsza taca, zbierana w naszym kościele, przeznaczona będzie na misje prowadzone przez nasz Zakon.
  2. Dziś wspominamy także świętego Łukasza Ewangelistę, który jest patronem Służby Zdrowia. Wszystkim, którzy z troską pochylają się nad człowiekiem chorym i cierpiącym, szczególnie teraz w okresie pandemii, dziękujemy za odwagę i poświecenie, i życzymy Bożego błogosławieństwa oraz dużo sił w tej samarytańskiej posłudze.
  3. Dzisiaj o godzinie 19:40 w naszym kościele odbędzie się koncert organowy w ramach Festiwalu Organy Śródmieścia w wykonaniu Agnieszki Rybak-Piotrowskiej. Koncert został przeniesiony z kościoła świętego Marcina przy ul. Piwnej.
  4. We czwartek, 22 października, przypada wspomnienie świętego Jana Pawła II. Warto pamiętać, że w tym roku obchodzimy 100-lecie urodzin Karola Wojtyły, przyszłego papieża z Polski.
  5. W piątek przypada 23. dzień miesiąca. Różaniec ze świętym ojcem Pio będzie o godzinie 18:00, a następnie uroczysta Msza święta w intencjach polecanych na kartkach.
  6. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej zadumy nad przemijalnością świata materialnego i okazja do przypomnienia sobie, że każdy z nas jest stworzony dla życia wiecznego w komunii z Bogiem. Kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach w kościele. Prosimy o ich czytelne wypełnianie.
  7. W naszym kościele zostały zamontowane automatyczne bezdotykowe dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk. Dozowniki, przymocowane do ściany, znajdują się w nawach bocznych przy wyjściach z kościoła. Zachęcamy do korzystania z tej formy ochrony przez wirusem.
  8. Za wszelkie dobro świadczone nam i każdemu bliźniemu, niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem.