1. Msza święta roratnia w naszym kościele od poniedziałku do soboty o g. 700, poprzedzona śpiewem Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny o g. 635.
  2. W dniach 11-14 grudnia parafia archikatedralna zaprasza na rekolekcje adwentowe. Nauki w niedzielę będą głoszone na mszach św. o godz. 930, 1100, 1230, 1800, 1900 i 2100, a następnie w poniedziałek, wtorek i środę o g. 1900. Rekolekcje dla parafian i mieszkańców Warszawy poprowadzi ks. Albert Oksiędzki.
  3. We wtorek, bracia z Centrum Duchowości Honoratianum w Zakroczymiu, zapraszają do naszego kościoła na konferencję z cyklu Duchowość bez lęku. Tematem będzie Tożsamość bez lęku. Spotkanie rozpocznie się o 1930, a po konferencji będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. W piątek, 16 grudnia o 1915 po mszy wieczornej Fundacja Błogosławionego Władysława z Gielniowa zaprasza na nabożeństwo, któremu będzie towarzyszył śpiew tradycyjnych pieśni adwentowych. To kolejne spotkanie z cyklu Przynieście Mu nową pieśń niesłychaną. Zabrzmią zarówno pieśni dobrze znane (np. Archanioł Boży Gabryjel, Hejnał wszyscy zaśpiewajmy), jak i takie, które warto dopiero poznać. Serdecznie zapraszamy.
  5. W zakrystii można już zaopatrzyć się w poświęcony opłatek na wigilijny stół. Złożone ofiary przeznaczone będą na utrzymanie i bożonarodzeniowy wystrój naszego kościoła.
  6. W kalendarzu liturgicznym:
  • wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
  • środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła;

Serdecznie dziękujemy za każde udzielone nam wsparcie na rzecz utrzymania nas, kościoła i jadłodajni dla ubogich.
Matka Boża niech otacza Was swoim wstawiennictwem.