1. Trzecia Niedziela Adwentu nazywana jest w liturgii Niedzielą Gaudete. Bierze się to z pierwszych słów Antyfony na Wejście po łacinie: Gaudete in Domino semper iterum dico gaudete, zaczerpniętych z Listu do Filipian (4,4), które znaczą: „Radujcie się zawsze w Panu, jeszcze raz powtarzam: Radujcie się!”. Wsłuchajmy się z wiarą w przesłanie dzisiejszej liturgii i radujmy się zawsze w Panu.
  2. Dziś na Mszy św. wieczornej będziemy dziękować Bogu za dar życia i świętości oraz dzieło bł. Honorata Koźmińskiego, i za jego wstawiennictwem polecać Bogu wszystkie nasze intencje i sprawy.
  3. Natomiast po Mszy św. wieczornej zapraszamy na koncert pieśni adwentowych w wykonaniu chóru Seraphica, pod dyrekcją Magdaleny Trzcionkowskiej, który istnieje przy naszym klasztorze.
  4. W niedzielę, 23 grudnia, zapraszamy o godz. 18:00 na wspólną modlitwę ze św. ojcem Pio i uroczystą Mszę św. sprawowaną w podanych intencjach. Po Eucharystii, ucałowanie relikwii i różaniec.
  5. Codziennie przez cały Adwent o godz. 6:35 śpiewane są Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, a Msza św. Roratnia z homilią celebrowana o godz. 7:00.
  6. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne.
  7. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiary składane na jadłodajnię dla bezdomnych i za każdy wyraz Waszej życzliwości. Niech Bóg wynagrodzi Wam swym błogosławieństwem.
  8. Wszystkim życzymy radosnej Niedzieli Gaudete i owocnego adwentowego czuwania na modlitwie.