1. Dzisiejsza niedziela Adwentu nosi nazwę „Gaudete”, czyli po łacinie: „Radujcie się”, od pierwszych słów Antyfony na wejście w liturgii Mszy św. Pełny tekst Antyfony brzmi: „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powiadam: Radujcie się! Pan jest blisko”. Słowa te są zachętą do przeżywania w radości ostatnich dni Adwentu ze świadomością, że tak już niedaleko nam do Uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  2. Dzisiaj rozpoczynają się w naszym kościele rekolekcje adwentowe z kard. Stefanem Wyszyńskim, które poprowadzi br. dr Gabriel Bartoszewski. Temat rekolekcji: „Jestem Waszym ojcem i pasterzem”. Nauki rekolekcyjne będą głoszone na Mszach św. o godz. 9:30; 11:00; 12:15 i 18:30. Zaś w poniedziałek, 16 grudnia, i we wtorek, 17 grudnia, na Mszy św. o godz. 18:30. Serdecznie zapraszamy.
  3. Jurto, 16 grudnia, na Mszy św. wieczornej będziemy dziękować Bogu za dar życia i świętości oraz dzieło bł. Honorata Koźmińskiego i za jego wstawiennictwem polecać Bogu wszystkie nasze intencje i sprawy.
  4. We czwartek, 19 grudnia, odbędzie się drugie archidiecezjalne spotkanie z cyklu „Myśląc z Wyszyńskim”. Tematem spotkania będzie: „ Wyzwania i szanse współczesnej rodziny”. Szczegóły są na okolicznościowym plakacie. Przypominamy, że wszystkie spotkania tego cyklu odbywają się w każdy 3. czwartek miesiąca do maja 2020 roku w sali konferencyjnej w Domu Arcybiskupów Warszawskich i rozpoczynają się o godzinie 18:00. Zachęcamy do udziału w kolejnych spotkaniach.
  5. Fundacja Kapucyńska przygotowała dzisiaj Kiermasz Bożonarodzeniowy, podobnie jak w zeszłą niedzielę. Unikatowe upominki, ręcznie wykonane przez podopiecznych Domu bł. Aniceta, jałmużnika Warszawy, można nabyć na tarasie przed naszym kościołem. Zakup świątecznych drobiazgów to szansa na materialne wsparcie działalności Fundacji Kapucyńskiej oraz pomoc w prowadzeniu jadłodajni Domu bł. Aniceta.
  6. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcone opłatki wigilijne.
  7. Z serca dziękujemy wszystkim za ofiary składane na jadłodajnię dla bezdomnych i potrzebujących oraz za każdy wyraz Waszej życzliwości. Niech Bóg wynagrodzi Wam swym błogosławieństwem.

W naszych sercach niech ustąpi wszelki smutek i przygnębienie, a zagości radość i szczęście, bowiem Pan jest blisko!