1. Dziś rozpoczyna się XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6,35). Nawiązują one do tematu całego roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Jest to zachęta dla nas wszystkich do systematycznej lektury słowa Bożego, tak by odżywiało ono nasze życie osobiste i społeczne.
  2. W piątek, 23 kwietnia, przypada uroczystość świętego Wojciecha, głównego patrona Polski i naszej Warszawskiej Prowincji Kapucynów. Msze święte będą według porządku dnia powszedniego. Tego dnia, z racji uroczystości, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. Także w piątek o godzinie 18:00 zapraszamy na nabożeństwo do świętego ojca Pio. Podczas Mszy świętej o godz. 18:30 będziemy modlić się za wstawiennictwem świętego Wojciecha i Stygmatyka z Pietrelciny w intencjach podanych na kartkach.
  4. Za wszelkie dobro, jakiego od Was doświadczamy, za pomoc w prowadzeniu Domu błogosławionego Aniceta, zwłaszcza w posłudze jadłodajni dla ubogich, a także za materialne wspieranie trwającego w klasztorze remontu, niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem, a my obiecujemy codzienną modlitwę w Waszych intencjach.

„Panie Jezu, daj nam zrozumieć Pisma. Niech pała nasze serce, gdy do nas mówisz” (Łk 24,32).