1. Dzisiaj w godzinach od 11:00 do 18:30 będzie czynna Ruchoma Szopka Bożonarodzeniowa. Do 2 lutego na naszej klasztornej furcie będzie możliwość indywidualnego umówienia się na jej nawiedzenie.
  2. Dzisiejsza niedziela została ustanowiona przez papieża Franciszka Niedzielą Słowa Bożego. Papież podkreśla, że „poprzez teksty biblijne odczytywane podczas liturgii, sam Bóg mówi do swojego ludu i sam Chrystus głosi swoją Ewangelię”. Zachęcamy do uważnego wsłuchiwania się w słowo Boże nie tylko podczas liturgii, ale na co dzień.
  3. Jak każdego 23. dnia miesiąca, dziś szczególnie wspominamy świętego ojca Pio. Odczytanie próśb i podziękowań za wstawiennictwem Świętego o godzinie 18:00.
  4. Do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Zobaczyliśmy Jego gwiazdę na Wschodzie i przyszliśmy oddać Mu pokłon” (Mt 2,2). Szczegółowy program na plakacie przed kościołem.
  5. Dziś po Mszy świętej o godzinie 12:15 zapraszamy na koncert „Zapomniane kolędy” w wykonaniu chóru gromadzącego się przy naszym kościele. Natomiast Wspólnota Królowej Pokoju zaprasza dzisiaj na Mszę świętą o godzinie 18:30, a po niej na wspólne kolędowanie.
  6. Na wieczór kolęd w wykonaniu zespołu wokalnego „Vocore” zapraszamy w niedzielę, 30 stycznia, po Mszy świętej o godzinie 18:30. Artyści wykonają kolędy i pastorałki pochodzące z różnych stron świata, kompozycje śpiewane przez pokolenia oraz napisane współcześnie. W repertuarze znajdą się także utwory kompozytorów śpiewających w zespole.
  7. W kalendarzu liturgicznym przypadają w nadchodzącym tygodniu:
  • w poniedziałek, wspomnienie świętego Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
  • we wtorek, święto nawrócenia świętego Pawła Apostoła;
  • w środę, wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
  • w piątek, wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

Dziękujemy za Waszą troskę o nas i o dzieła, które podejmujemy. Powierzamy Was dobremu Bogu w naszej codziennej modlitwie.