1. Z woli Ojca Świętego Franciszka świętujemy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego, która będzie obchodzona zawsze w 3. Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
  2. Także dzisiaj, 26 stycznia, obchodzimy 67. Światowy Dzień Trędowatych pod hasłem:Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili (Mt 25,40).
  3. W przyszłą niedzielę, 2 lutego, obchodzić będziemy w Kościele święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji polskiej zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele będą celebrowane w porządku niedzielnym. Poświęcenie przyniesionych świec, które należy do liturgii tego dnia, odbywać się będzie w trakcie każdej Mszy św.
  4. W tym dniu, 2 lutego, Kościół przeżywa Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to szczególna okazja, aby podziękować Bogu za dar powołań zakonnych i świeckich osób konsekrowanych oraz by modlić się o nowe i święte powołania;
    • tegoż dnia, o godz. 15:00 w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu 52/54 będzie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia, a następnie nastąpi procesyjne przejście osób konsekrowanych z zapalonymi świecami do bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej, gdzie o godz. 16:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji osób życia konsekrowanego.
  1. W tym tygodniu przypada 1. sobota miesiąca. Nabożeństwo, jak zwykle, będzie o godz. 18:00.
  2. Przyszła niedziela, jako pierwsza w miesiącu, jest niedzielą adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu nastąpi po Mszy św. o godz. 12:15 i trwać będzie do godz. 18:30. Na wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  3. Chcemy także przypomnieć, że przyszła niedziela, 2 lutego, będzie ostatnim dniem otwarcia ruchomej szopki w krypcie naszego kościoła. Jeśli ktoś jeszcze jej nie widział albo chce powtórnie odwiedzić, zapraszamy. Następna okazja będzie 25 grudnia AD 2020.
  4. Za wszelkie dobro niech zapłaci Wam Pan Jezus i św. nasz ojciec Franciszek.

Z Bożą pomocą żyjmy w zgodzie, unikajmy rozłamów i podziałów, a bądźmy jednego ducha i jednej myśli.