1. W sobotę, 2 lutego, obchodzimy w Kościele święto Ofiarowania Pańskiego, w tradycji polskiej zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze św. w naszym kościele będą celebrowane jak w dzień powszedni. Poświęcenie świec odbywać się będzie na każdej Mszy św.
  2. Tegoż dnia, 2 lutego, Kościół przeżywa Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to szczególna okazja, aby podziękować Bogu za dar powołań zakonnych i świeckich osób konsekrowanych oraz by prosić o nowe i święte powołania.

Program nabożeństw z tej racji przedstawia się następująco:

  • w niedzielę, 27 stycznia, o godz. 9:00 w kościele Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu 3 zostanie odprawiona Msza św. transmitowana przez radio;
  • w piątek, 1 lutego, o godz. 17:00 w kościele Matki Bożej Jerozolimskiej przy ul. Łazienkowskiej 14 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Następnie, o godz. 18:00 celebrowane będą Nieszpory, a o godz. 18: 30 odprawiona Msza św.;
  • w sobotę, 2 lutego, o godz. 15:00 w kościele seminaryjnym przy Krakowskim Przedmieściu 52/54 zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej nastąpi procesyjne przejście osób konsekrowanych z zapalonymi świecami do bazyliki archikatedralnej św. Jana Chrzciciela na Starym Mieście, gdzie o godz. 16:00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji osób życia konsekrowanego.
  1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: 1. piątek i 1. sobota miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwa o godz. 18:00.
  2. Przyszła niedziela, 3 lutego, jako pierwsza w miesiącu jest niedzielą adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12:15 i trwać będzie do godz. 18:30. Na wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny. Serdecznie zapraszamy.

Za wszelkie dobro, jakiego od Was doświadczamy, niech zapłaci wszystkim Pan Jezus i św. ojciec Franciszek.