OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
30 Niedziela Zwykła
23 października
2022

  1. Dzisiaj 23 dzień miesiąca i jak co miesiąc zapraszamy wszystkich czcicieli św. Pio na wieczorne nabożeństwo do św. o. Pio o godz. 17.40, Różaniec o 18.00 i na Mszę św. o godz. 18.30.

  2. Dziś Kościół obchodzi Światowy Dzień Misyjny, nazywany w Polsce Niedzielą Misyjną. Papież Franciszek skierował do nas Orędzie na ten dzień pt. Będziecie moimi świadkami (Dz 1,8). Wyjaśnia w nim szczegółowo, że na mocy chrztu świętego każdy z nas jest prorokiem, świadkiem i misjonarzem Pana. Dzisiejsze ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie naszych kapucyńskich misji.

  3. We wtorek o godz: 19.30 zapraszamy na spotkanie pt: W duchowości nie ma lęku. Chrystus uwalnia nas z lęku i prowadzi ku wolności. Żywa relacja ze Jezusem jako proces prowadzi do wydoskonalenia w miłości, przyczynia się do wyzwolenia nas z mocy lęku, a my stajemy się coraz bardziej wolni wewnętrznie. Podczas spotkania będzie głoszona konferencja o uzdrawianiu relacji wewnętrznych, czyli o pogłębieniu miłości do samego siebie. Owocuje ona większą miłością do bliźnich i głębszą wrażliwością na doświadczenie Boga. Po konferencji będzie czas na adorację przed Najświętszym Sakramentem, aby usłyszane treści przeżyć w ciszy własnego serca na modlitwie.

  1. W miesiącu październiku szczególnie zachęcamy do modlitwy różańcowej. W naszym kościele wspólna modlitwa przed wystawionym Najświętszym Sakramentem codziennie o g. 1800. W listopadzie będziemy modlić się za zmarłych. Kartki do wypisania zmarłych są wyłożone na końcu kościoła.

  2. W kalendarzu liturgicznym:

    • wtorek – wspomnienie błogosławionych dziewic i męczennic Marii Jesús Masiá Ferragut i Towarzyszek, klarysek kapucynek

    • piątek – święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza;

  3. Wyrażamy naszą wdzięczność wszystkim dobrodziejom naszego kościoła i dzieła pomocy potrzebującym i bezdomnym. Bóg zapłać za każdy dar serca.