1. W ostatnią niedzielę października obchodzimy uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Dziękujmy Bogu za fundatora naszego kościoła, króla Jana III Sobieskiego, oraz za jego architektów i budowniczych, i za tych, którzy na co dzień troszczą się o piękno i czystość tego świętego miejsca
  2. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu czcimy tych naszych poprzedników na ziemi, którzy doświadczają już pełnego zjednoczenia z Bogiem w niebie niezależnie do tego, czy są beatyfikowani lub kanonizowani. Są oni naszymi orędownikami przed Panem i drogowskazami w naszym ziemskim pielgrzymowaniu do życia wiecznego.
  3. W tym roku, z racji na okoliczności spowodowane przez pandemię COVID-19, odpusty zupełne dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały miesiąc listopad po spełnieniu warunków i dzieł pobożnych, które będą dostosowane do obecnej sytuacji tak, aby zapewnić bezpieczeństwo wiernym.
  4. Kartki wypominkowe są nadal wyłożone na ławkach w kościele. Po czytelnym wypisaniu imion zmarłych prosimy o złożenie ich w zakrystii albo na tacę. Zachęcamy także, aby składać wypominki roczne, co oznacza, że w każdy 2. piątek miesiąca o godzinie 18:00 odmawiany jest w intencji tych zmarłych różaniec. A o godzinie18:30 odprawiana jest za nich Msza święta Przez cały listopad zapraszamy o godzinie 18:00 na różaniec w intencji zmarłych.
  5. Przyszła niedziela jako pierwsza w miesiącu jest niedzielą adoracyjną. Wystawienie Najświętszego Sakramentu, jak zwykle, rozpocznie się po Mszy świętej o godzinie 12:15. Wieczorna Eucharystia sprawowana będzie w intencji naszej Ojczyzny.
  6. W tym trudnym czasie walki z epidemią okazujmy sobie wzajemne zrozumienie i dobroć, jak też wrażliwość serca i konkretną pomoc, szczególnie osobom starszym i potrzebującym wsparcia.
  7. Bardzo dziękujemy wszystkim za stałą życzliwość i solidarność ekonomiczną w utrzymaniu i prowadzeniu jadłodajni dla bezdomnych.

Niech Bóg wynagrodzi Waszą szczodrość swoim błogosławieństwem.