1. Zachęcamy do czytelnego wypisywania imion zmarłych na kartkach wypominkowych i składania ich w zakrystii. W listopadzie za zmarłych sprawujemy codziennie Mszę świętą oraz modlimy się różańcem.
  2. Zapraszamy na spotkania dla kobiet zatytułowane: Przyjaciółka samej siebie. Podczas spotkań będą głoszone konferencje o uzdrawianiu relacji wewnętrznych, czyli o pogłębianiu miłości do samej siebie, która owocuje większą miłością do bliźnich i głębszą wrażliwością na doświadczenie Boga. Po konferencji, adoracja Najświętszego Sakramentem, aby usłyszane treści przeżyć w ciszy własnego serca na modlitwie. Najbliższe spotkanie odbędzie się we wtorek, 9 listopada, o godzinie 19:30.
  3. Fundacja Projekt Patriotyzm, Towarzystwo Śpiewacze Una Cantamus i ksiądz proboszcz Bartosz Pikul zapraszają 11 listopada o godzinie 19:30 do Bazyliki Świętego Krzyża na koncert z okazji premiery albumu Jana Maklakiewicza pod tytułem: Polska muzyka sakralna – Msza świętokrzyska – Msza polska. Szczegóły na plakacie.
  4. Za tydzień, w niedzielę, na Mszy świętej o godzinie 18:30 będzie śpiewać schola gregoriańska Schola Cantorum Beati Vladislai. Po Eucharystii zapraszamy do wysłuchania koncertu śpiewów żałobnych.
  5. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia przypadają:
  • we wtorek, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
  • w środę, wspomnienie świętego Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
  • w czwartek, wspomnienie świętego Marcina z Tours, biskupa;
  • w piątek, wspomnienie świętego Jozafata, biskupa i męczennika;
  • w sobotę, wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
  1. Za wszelkie ofiary składane na rzecz kościoła, klasztoru i hojną pomoc w utrzymaniu Domu błogosławionego Aniceta Koplińskiego, jałmużnika Warszawy, niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem.