1. Dzisiaj obchodzimy 12. Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Hasłem tego dnia jest: „Republika Środkowoafrykańska. Z tej racji do puszki można złożyć ofiarę na powyższy cel.
  2. We środę, 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. W miarę możliwości znajdźmy czas na modlitwę czy uczestnictwo we Mszy świętej prosząc Boga o pokój w naszej Ojczyźnie, wzajemny szacunek i poszanowanie prawa. Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku dnia powszedniego.
  3. W przyszłą niedzielę, cały Kościół będzie obchodził 4. Światowy Dzień Ubogich. W tym roku Dzień ten przeżyjemy pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Z racji obostrzeń sanitarnych nie będzie wspólnych obchodów jak co roku. Pomoc materialna składana na rzecz ubogich, którym pomagamy w jadłodajni Domu błogosławionego Aniceta, w tym trudnym okresie jest bardzo nam potrzebna. Za każdy dar składany do skarbony dla ubogich, zostawiony w zakrystii czy na furcie lub wpłacony na konto bankowe klasztoru lub Fundacji Kapucyńskiej, z serca Wam dziękujemy.
  4. Przez cały miesiąc listopad o godzinie 18:00 modlimy się w intencji zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Kartki te nadal można składać w zakrystii albo na tacę. Zachęcamy także do składania wypominek rocznych – oznaczają one, że w każdy      2. piątek miesiąca w intencji poleconych zmarłych odmawiamy różaniec i odprawiana jest Msza święta o godzinie 18:30. Przypominamy, że w tym roku z racji epidemii odpust za zmarłych można uzyskać przez cały miesiąc listopad na warunkach, które podawaliśmy w ubiegłą niedziele w ogłoszeniach.
  5. Za Waszą życzliwość i materialną solidarność z nami niech zapłaci Pan Jezus i święty Ojciec Franciszek. Bądźmy razem w tym trudnym czasie.

Życzymy wszystkim radosnego świętowania Dnia Pańskiego!