1. Kościół obchodzi dziś 4. Światowy Dzień Ubogich. W tym roku Dzień ten przeżywamy pod hasłem: „Wyciągnij rękę do ubogiego”. Z racji obostrzeń sanitarnych nie będzie wspólnego świętowania jak co roku. Dzięki ludzkiej życzliwości codziennie w Domu błogosławionego Aniceta, jałmużnika Warszawy, przygotowywane jest około 400 litrów treściwej zupy i 200 bochenków chleba. Wymogi sanitarne nie pozwalają na normalne spożywanie posiłków wewnątrz jadłodajni, a zatem jedzenie jest codziennie wydawane osobom potrzebującym w postaci pakietów żywnościowych, w przybliżeniu około 400 sztuk. Dziękujemy naszym Braciom zaangażowanym w to dzieło i wszystkim Wolontariuszom poświęcającym swój czas i siły w codziennej pomocy dla ludzi ubogich.
  2. Jutro, w poniedziałek, 16 listopada, na Mszy świętej wieczornej będziemy modlić się za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II i błogosławionego Honorata w intencjach wpisanych do ksiąg znajdujących się w kaplicy Koźmińskiego.
  3. Przez cały miesiąc listopad o godzinie 18:00 modlimy się różańcem w intencji zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych. Kartki te nadal można składać w zakrystii albo na tacę. Zachęcamy także do składania wypominek rocznych, co oznacza, że w każdy 2. piątek miesiąca za tych zmarłych o godzinie 18:00 odmawiany jest różaniec, a o godzinie 18:30 odprawiana Msza święta.
  4. Za wszelkie dobro, jakiego od Was doświadczamy, za pomoc w prowadzeniu dzieła na rzecz bezdomnych i ubogich oraz wsparcie w utrzymaniu Domu błogosławionego Aniceta, niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem.

Radosnej niedzieli!