1. Dzisiaj, w 33. Niedzielę Zwykłą, tydzień przed uroczystością Chrystusa Króla cały Kościół obchodzi Światowy Dzień Ubogich. W tym roku dzień ten przeżyjemy pod hasłem Biedak zawołał, a Pan go usłyszał (Ps 34,7). Serdecznie zachęcamy wszystkich do modlitwy w intencji ubogich i za tych, którzy wspierają ich duchowo i materialnie.
  2. We środę, 21 listopada, obchodzimy w Kościele liturgiczne wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  3. W piątek przypada 23 dzień miesiąca, w który tradycyjnie modlimy się za wstawiennictwem św. ojca Pio. Nabożeństwo z odczytaniem podziękowań i próśb do Boga za wstawiennictwem Świętego będzie o godz. 18:00, a następnie zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w podanych intencjach.
  4. Codziennie przez cały miesiąc listopad o godz. 18:00 modlimy się na różańcu za zmarłych polecanych na kartkach wypominkowych.
  5. Kilka dni temu nasza Pieta wróciła na swoje miejsce. W celu zabezpieczenia całej grupy rzeźbiarskiej przed aktami wandalizmu i profanacji została przebudowana i odnowiona kapliczka-nisza na tarasie kościoła. Zainstalowano szybę, oświetlenie i monitoring. Prace zostały wykonane według projektu zatwierdzonego przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i pod jego nadzorem. Koszt całej inwestycji wyniósł 47.670 zł. Jeśli ktoś chciałby jeszcze przyjść nam z pomocą w podjętym dziele, to tylko powiększy naszą wdzięczność. W przyszłą niedzielę, 25 listopada, po Mszy św. o godz. 11:00 odrestaurowana Pieta zostanie poświęcona. Zapraszamy na Eucharystię wszystkich czcicieli Matki Miłosierdzia i tych, którzy przyczynili się do renowacji rzeźby oraz przygotowania na nowo dla niej miejsca.
  6. Za wszelkie dobro jakiego od Was doświadczamy, za pomoc w renowacji Piety i wsparcie w utrzymaniu Domu bł. Aniceta, niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem.