1. Dziś obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich pod hasłem Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka (Tb 4,7). Ofiary pieniężne możemy złożyć do skarbony przy wyjściu z kościoła. Datki przekazywane są na utrzymanie Domu bł. Aniceta Koplińskiego, w którym na co dzień wydajemy ok. 500 ciepłych posiłków dla bezdomnych i ubogich.
 2. Grupa śpiewacza Z Domu zaprasza dziś po wieczornej mszy świętej na wspólne śpiewanie nabożnych pieśni tradycyjnych. Będziemy modlić się za naszych bliskich zmarłych, śpiewając pieśni z różnych regionów Polski. Dostępne będą wydrukowane teksty.
 3. W czwartek, 23 listopada, chcemy szczególnie modlić się za wstawiennictwem św. o. Pio. Zapraszamy na różaniec wraz z odczytaniem próśb o g. 1750, a następnie na mszę świętą. Intencje można złożyć w zakrystii lub przed figurą Świętego.
 4. Zachęcamy do wypisywania i składania w zakrystii kartek wypominkowych. W listopadzie za zmarłych codziennie sprawujemy mszę świętą oraz modlimy się różańcem.
 5. W piątek, 17 listopada, w podziemiach Katedry Św. Floriana na Pradze została otwarta wystawa obrazów Zwiastowania NMP w interpretacji współczesnych polskich malarzy. Organizatorzy zapraszają do oglądania.
 6. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
  • wtorek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny;
  • środa – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;
  • piątek – Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera, i Towarzyszy.
 7. Za wszelkie ofiary składane na rzecz kościoła, klasztoru i hojną pomoc w utrzymaniu Domu bł. Aniceta Koplińskiego niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem.

  Simon Glücklich, Gra św. Cecylii w towarzystwie aniołów, 1886