1. Dziś obchodzony jest Światowy Dzień Chorego ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1992 r. Tegoroczne Orędzie nosi tytuł Nie jest dobrze, by człowiek był sam. Papież Franciszek wskazuje:

Bracia i siostry, pierwszą formą opieki, jakiej potrzebujemy w chorobie, jest bliskość pełna współczucia i czułości. Dlatego opieka nad chorym oznacza przede wszystkim troskę o jego relacje, wszystkie jego relacje: z Bogiem, z innymi – rodziną, przyjaciółmi, pracownikami służby zdrowia – ze stworzeniem, z samym sobą.

  1. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia modlitwy i postu w intencji osób z problemem alkoholowym oraz wszystkich skrzywdzonych przez grzechy pijaństwa.
  2. Najbliższą środą rozpoczniemy okres wielkiego postu. Tego dnia msze święte z obrzędem posypania głów popiołem według porządku dnia powszedniego. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Drogę krzyżową w piątki o g. 1745 oraz Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 1745.
  3. W Środę Popielcową, 14 lutego, rozpocznie się Modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Szczegóły na plakacie przed kościołem.
  4. Na spotkanie śpiewacze z cyklu Zanieście Mu nową pieśń niesłychaną zaprasza do naszego kościoła Fundacja Błogosławionego Władysława z Gielniowa. Początek wspólnej modlitwy śpiewem w najbliższy piątek, 16 lutego, o g. 1930.
  5. Za wszelkie ofiary składane na rzecz kościoła, klasztoru i hojną pomoc w utrzymaniu Domu bł. Aniceta Koplińskiego niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem.

Objawienie Maryi Niepokalnej w grocie Massabielle w Lourdes, Virgilio Tojetti, 1877