1. Dzisiaj mamy 4. Niedzielę Adwentu, ale też 23. dzień miesiąca, a zatem jak zwykle wspominamy św. ojca Pio. Nowenna rozpocznie się o godz. 18:00 odczytaniem podziękowań i próśb do Boga za wstawiennictwem Świętego z Pietrelciny, a następnie zostanie odprawiona Msza św. z okolicznościowym kazaniem.
  2. W ostatnim czasie została przeprowadzona inspekcja urny z sercem króla Jana III Sobieskiego spoczywającej od 1830 roku w sarkofagu w Kaplicy Królewskiej. Czas badań nad prochami wykorzystano także dla renowacji marmurowych ścian sarkofagu oraz wykonanych w brązie insygniów królewskich, które wieńczą całość. Wszystkie prace konserwatorskie zostały przeprowadzone pod nadzorem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków Mazowsza, a koszty związane z podjętymi pracami pokryła Fundacja Orlen „Dar Serca”. Więcej informacji na ten temat można znaleźć pod zakładką Wydarzenia na naszej stronie internetowej: https://kapucyni.warszawa.pl/
  3. Jutro, w poniedziałek, 24 grudnia przypada Wigilia Narodzenia Pańskiego. Spowiedź w tym dniu w naszym kościele będzie w godzinach od 7:00 do 15:00 bez przerwy. Mszy św. o godz. 18:30 nie będzie. Wieczerza Wigilijna niech stanie się dla nas okazją do przeżycia jedności z Bogiem i z naszymi bliskimi.
  4. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Pasterką o godz. 24:00, a pół godziny wcześniej, o godz. 23:30 procesjonalnie wniesiemy do kościoła figurkę Dzieciątka Jezus.
  5. Od uroczystości Narodzenia Pańskiego do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, będzie w krypcie kościoła czynna Ruchoma Szopka Bożonarodzeniowa. Zapraszamy codziennie w godzinach od 10:00 do 20:00. Godziny otwarcia mogą później ulec zmianie.
  6. Fundacji Orlen „Dar Serca” oraz wszystkim Darczyńcom dziękujemy bardzo za hojną pomoc materialną na potrzeby naszego kościoła i klasztoru. Codziennie polecamy Was Bogu w naszych modlitwach. Na dziś życzymy zaś wszystkim radosnego przeżywania tej ostatniej niedzieli Adwentu, w przeddzień już Wigilii Narodzenia Pańskiego.