1. W zakrystii można zaopatrzyć się w poświęcony opłatek na wigilijny stół. Złożone ofiary przeznaczone będą na utrzymanie i bożonarodzeniowy wystrój naszego kościoła.
 2. Dzisiejsza niedziela jest równocześnie Wigilią Bożego Narodzenia. Nie będzie mszy świętej o g. 1830. Uroczystość Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Pasterką o północy. Pół godziny wcześniej, o 2330, procesjonalnie wniesiemy do kościoła figurkę Dzieciątka Jezus i będziemy sprawować liturgiczną Godzinę czytań.
 3. Jutro zapraszamy od g. 1100 do Ruchomej Szopki Bożonarodzeniowej w podziemiach naszego klasztoru. W tym roku jej temat nawiązuje do św. Franciszka z Asyżu, który 800 lat temu w miejscowości Greccio zorganizował pierwszą szopkę, gdzie była sprawowana msza święta. Z tej okazji, do 2 lutego, za nawiedzenie jakiegokolwiek miejsca, którym opiekują się franciszkanie, możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (przyjęta komunia święta, modlitwa Ojcze nasz, Wierzę Boga… oraz w intencjach Ojca świętego). Szopka będzie otwarta:
  • w dni powszednie od g. 1200 do 1830;
  • w soboty, niedziele i Nowy Rok, od g. 1100 do 2000.
 4. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – uroczystość Narodzenia Pańskiego (msze, jak w niedziele);
  • wtorek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika;
  • środa – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty;
  • czwartek – święto Świętych Młodzianków, męczenników.
 5. Dziękujemy za wszelkie dobro od Was otrzymywane. Chrystus Jezus nie tylko przyszedł, ale wciąż do nas przychodzi pod pokorną postacią chleba i wina. Życzymy prostego zachwytu nad tymi tajemnicami. Niech przenikają Waszą codzienność.

  św. Franciszek w Greccio