1. Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej w Kościele. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o braciach kapucynach na początku ich formacji zakonnej, a także prośmy Boga o nowe powołania. Zebrana taca przeznaczona jest na działalność duszpasterstwa powołań.
 2. W miesiącu maju chcemy modlić się podczas tradycyjnego nabożeństwa: śpiew litanii loretańskiej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, krótkie rozważanie jednego z wezwań dotyczących Matki Bożej oraz błogosławieństwo. Na nabożeństwo majowe w naszym kościele zapraszamy codziennie o g. 1800.
 3. Zapraszamy na spotkanie dla kobiet Przyjaciółka samej siebie. Tematem w tym miesiącu będzie: Być blisko i być sobą. Po konferencji adoracja Najświętszego Sakramentem, aby usłyszane treści przeżyć w ciszy własnego serca na modlitwie. Spotkanie we wtorek 10 maja o g. 1930.
 4. W naszej wspólnocie nastąpiła zmiana. Dziękujemy br. Przemysławowi Ignatiukowi za jego posługę w klasztorze i jadłodajni dla ubogich oraz serdecznie witamy br. Jarosława Rajskiego, który obejmie podobne obowiązki.
 5. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski oraz Warszawskiej Prowincji Kapucynów;
  • środa – wspomnienie św. Ignacego z Laconi, zakonnika kapucyna;
  • czwartek – wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, kapucyna kapłana;
  • sobota – święto św. Macieja, Apostoła.
 6. Dziękujemy za Waszą dobroć i życzliwość. Chrystus, nasz Pasterz, niech Was prowadzi przez ten tydzień w Waszej codzienności.