1. We wtorek, 13 marca br. przypada Święto Papieskie i 5. rocznica wyboru Papieża Franciszka na Stolicę Świętego Piotra. Tego dnia, o godz. 17.30, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie zostanie odprawiona Msza Święta koncelebrowana z udziałem Episkopatu Polski w intencji Jego Świątobliwości Papieża Franciszka, której będzie przewodniczył Nuncjusz Apostolski w Polsce, arcybiskup Salvatore Pennacchio. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski serdecznie zaprasza na to Święto.
  2. W środę, 14 marca br. odbędzie się powtórny pogrzeb Arcybiskupa Stanisława Galla, biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej, pierwszego biskupa polowego Wojsk Polskich (1919 – 1933) i administratora apostolskiego Archidiecezji Warszawskiej (1940 – 1942). Uroczystości rozpoczną się o godz. 12.00 wprowadzeniem trumny z doczesnymi szczątkami arcybiskupa Galla do bazyliki archikatedralnej Świętego Jana Chrzciciela na Starym Mieście, gdzie odbędzie się czuwanie przy trumnie i zostanie odprawione nabożeństwoO godz. 14.00 z archikatedry wyruszy kondukt żałobny, który w asyście kompanii honorowej i orkiestry wojskowej przewiezie trumnę przed katedrę polową Wojska Polskiego, gdzie nastąpi ceremonia powitania i wniesienia doczesnych szczątków abp. Stanisława Galla do świątyni. O godz. 16.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Jego Eminencji Kazimierza Kardynała Nycza Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego, a po jej zakończeniu trumna zostanie złożona w krypcie katedry polowej. Do udziału w tych uroczystościach zachęcamy wszystkich wiernych naszej archidiecezji.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: w piątek Droga Krzyżowa o godz. 10.30 dla korzystających z pomocy w kuchni ubogich, o godz. 17.45 dla wszystkich wiernych. Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17.45.
  4. Za wszelkie dobro jakiego od Was doświadczamy niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem. Radosnej niedzieli!