1. Z racji na wyjątkową sytuację epidemiczną zachęcamy do uczestnictwa w rekolekcjach transmitowanych przez telewizję, radio oraz internet.
  • – Ojciec Jacek Salij OP wygłosi rekolekcje w dniach 25 do 27 marca (środa, czwartek i piątek). Nauki będą emitowane przez TVP 3 o godz. 20:40, zaraz po Mszy św. transmitowanej z Jasnej Góry.
  • – Natomiast w internecie, w dniach 29 marca do 1 kwietnia (od 5. Niedzieli Wielkiego Postu do środy włącznie), planowane są rekolekcje wielkopostne, które przeprowadzi bp Michał Janocha. Nauki będą transmitowane na kanale You Tube Archidiecezji Warszawskiej. Ks. Biskup swe rozważania będzie głosił podczas Mszy św. transmitowanej o godz. 18:30 z kościoła seminaryjnego. Transmisje będzie można obejrzeć nie tylko w czasie rzeczywistym, ale również odtworzyć je później.
  1. Jutro, 23 dnia miesiąca, przyzywajmy wstawiennictwa św. ojca Pio w tym trudnym czasie dla nas i całego świata. Razem z Nim wołajmy o miłosierdzie Boże.
  2. We środę, 25 marca, będziemy świętować uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Świętości Życia. W tym dniu zachęcamy do podjęcia dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  3. Prosimy o solidarność z osobami starszymi i potrzebującymi, na przykład poprzez pomoc w zakupach oraz o modlitwę w intencji ochrony ich przed chorobami.
  4. Dobremu Bogu polecajmy wszystkich zmarłych na skutek koronawirusa. Módlmy się też o zdrowie dla chorych, dla tych, którzy się nimi opiekują, dla lekarzy i personelu medycznego oraz wszystkich służb sanitarnych. Módlmy się o jak najszybsze wygaśnięcie epidemii.

Ten trudny czas zagrożenia koronawirusem niech skłoni nas do poważnej refleksji nad własnym życiem i pogłębi nasze duchowe przeżywanie tegorocznego Wielkiego Postu w kierunku prawdziwego nawrócenia i bliskości z Bogiem.