1. Zachęcamy, ze względu na pierwszą niedzielę miesiąca, do adoracji Najświętszego Sakramentu w naszym kościele od g. 1315 do nabożeństwa nabożeństwo majowego o g. 1800.
 2. W najbliższy wtorek, bracia z Centrum Duchowości Honoratianum w Zakroczymiu, zapraszają do naszego kościoła na konferencję z cyklu Duchowość bez lęku. Tematem będzie Kontemplacja – modlitwa bez lęku. Spotkanie rozpocznie się konferencją o g. 1930, a po niej półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  Duchowość bez lęku w Warszawie 9 V 2023 – Honoratianum (centrumkapucyni.pl)
 3. W sobotę 13 maja, w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej przy ul. Świętojańskiej, będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci Patronki Warszawy. Ojcowie jezuici o g. 1850 zapraszają na procesję różańcową ulicami Starówki oraz na mszę świętą o g. 2000.
 4. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski oraz Warszawskiej Prowincji Kapucynów;
  • wtorek – wspomnienie bł. Jeremiasza z Wołoszczyzny;
  • czwartek – wspomnienie św. Ignacego z Laconi, kapucyna;
  • piątek – wspomnienie św. Leopolda Mandicia z Hercegnovi, kapłana;
  • sobota – uroczystość NMP Łaskawej, głównej Patronki Warszawy.
 5. Dziękujemy Wam za wsparcie, jakiego udzielacie klasztorowi oraz ubogim przychodzącym do nas. Chrystus, nasza Droga Prawda i Życie, niech Wam udziela swojego błogosławieństwa.