1. We środę, 13 maja, obchodzimy w Kościele wspomnienie NMP Fatimskiej, a w czwartek, 14 maja, święto Macieja Apostoła.
  2. W sobotę, 16 maja, przypada uroczystość świętego Andrzeja Boboli, kapłana z Zakonu Jezuitów i męczennika, patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Uroczysta Msza święta zostanie odprawiona w sanktuarium Świętego przy ul. Rakowieckiej o godz. 18:00. Przewodniczył jej będzie ksiądz kardynał Kazimierz Nycz, Arcybiskup Metropolita Warszawski.
    • Tegoroczna uroczystość przypada w czasie pandemii koronawirusa. W latach 1625-1629, kiedy Wilno nawiedziło kilka niezwykle groźnych epidemii, które dziesiątkowały jego mieszkańców, święty Andrzej wraz z innymi kapłanami nieśli tym opuszczonym i porzuconym ludziom swą ofiarną duchową i materialną pomoc. Teraz za wstawiennictwem świętego Andrzeja Boboli módlmy się do Boga o powstrzymanie pandemii i o wsparcie dla tych, którzy z jej powodu cierpią fizycznie lub duchowo.
    • Uroczystość będzie transmitowania w internecie na kanale You Tube i stronie Archidiecezji Warszawskiej. Sygnał udostępni Biuro Prasowe Archidiecezji Warszawskiej i Stacja7.pl
  3. Także w sobotę, 16 maja, w naszym kościele podczas Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za wstawiennictwem błogosławionego Honorata i świętego Jana Pawła II w polecanych intencjach.
  4. Decyzją księdza kardynała Kazimierza Nycza nowy termin beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego zostanie ustalony po ustaniu pandemii. Zachęcamy do modlitwy i kontynuowania duchowego przygotowania, szczególnie w każdy 28 dzień miesiąca.

Dobry Bóg niech wynagrodzi swym błogosławieństwem Waszą dobroć i szlachetność serc, której doświadczamy każdego dnia. Dzień Pański niech będzie naszą radością.