1. Ojcowie jezuici zapraszają na uroczystości św. Andrzeja Boboli – Patrona Polski i Metropolii Warszawskiej – 16 maja (poniedziałek). Mszy przewodniczyć będzie J. Em. Ks. Kardynał Kazimierz Nycz o g. 1800 w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli na warszawskim Mokotowie.
 2. W najbliższą środę 18 maja obchodzimy święto św. Feliksa z Cantalice, pierwszego świętego kapucyna, patrona dzieci. Od dzisiejszej niedzieli zapraszamy na wieczorne msze święte z nauką nt. świętego. Natomiast w samo wspomnienie liturgiczne zachęcamy do przyjęcia błogosławieństwa olejem św. Feliksa.
 3. W miesiącu maju chcemy modlić się podczas tradycyjnego nabożeństwa: śpiew litanii loretańskiej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, krótkie rozważanie jednego z wezwań dotyczących Matki Bożej oraz błogosławieństwo. Na nabożeństwo majowe w naszym kościele zapraszamy codziennie o g. 1800.
 4. W kalendarzu liturgicznym:
  • poniedziałek – uroczystość św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Patrona Polski oraz Metropolii Warszawskiej;
  • wtorek – wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika;
  • środa – święto św. Feliksa z Cantalice, pierwszego świętego kapucyna;
  • czwartek – wspomnienie św. Kryspina z Viterbo, kapucyna;
  • piątek – wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana.
 5. Dziękujemy za Waszą obecność i wspieranie nas w utrzymaniu klasztoru oraz ubogich, którzy są powierzeni naszej opiece. Dobry Bóg niech Was umacnia swoją łaską.