1. Dzisiaj, 7 kwietnia, organizowany jest Marsz Świętości Życia. Msza św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela odprawiona zostanie o godz. 11:00 pod przewodnictwem ks. kardynała Kazimierz Nycza. Następnie uczestnicy marszu zgromadzą się przy Kolumnie Zygmunta.
  2. Dnia 13 kwietnia, czyli w sobotę przed Niedzielą Palmową, będziemy przeżywali w naszej Archidiecezji święto młodzieży w łączności z papieżem Franciszkiem, który w Niedzielę Palmową spotyka się z młodymi w Rzymie. Tegoroczne spotkanie odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej. Początek o godz. 10:30. Około godziny 13:00 planowana jest Eucharystia pod przewodnictwem metropolity warszawskiego, ks. kard. Kazimierza Nycza, w czasie której homilię do młodych wygłosi bp Rafał Markowski.
  3. Tego samego dnia, 13 kwietnia, zapraszamy do naszego kościoła na nabożeństwo Corda Pia, które jest najstarszym nabożeństwem Zakonu Franciszkańskiego ku czci Chrystusa Ukrzyżowanego. Jest ono w sposób szczególny uczczeniem pięciu ran naszego Pana Jezusa Chrystusa oraz stygmatów Serafickiego Ojca, świętego Franciszka. Jego nazwa bierze się od dwóch pierwszych słów hymnu: „Corda pia inflammantur”, które po polsku znaczą: „Pobożne serca”. Więcej szczegółów można znaleźć w zakładce Wydarzenia na stronie naszego klasztoru. Chcemy nabożeństwo Corda Pia wpisać w nasze przeżywanie tegorocznego Wielkiego Postu, aby z wiarą i pobożnością wspomnieć zbawcze rany Chrystusa oraz Franciszkowe stygmaty, które odbijają jego miłość do Ukrzyżowanego. Tak więc, w sobotę, 13 kwietnia, w wigilię Niedzieli Palmowej, wszystkich serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na godzinę 19:30 dla wspólnego przeżycia nabożeństwa Corda Pia, którego celebracja została przygotowana przez Bractwo Przymierza.
  4. Za tydzień, 14 kwietnia, Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, która rozpocznie uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia.
  5. Tegoż dnia, 14 kwietnia, Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio będzie sprzedawać palemki wielkanocne przed każdą Mszą św. na stoisku przed kościołem. Uzyskane środki finansowe przeznaczone zostaną na pomoc dla podopiecznych Towarzystwa.
  6. We wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 17:45 jest odprawiana w naszym kościele Droga Krzyżowa zakończona oddaniem czci relikwiom Krzyża Świętego. Natomiast rano, o godz. 10:30 zapraszamy na Drogę Krzyżową osoby bezdomne, wszystkich woluntariuszy i korzystających z naszej jadłodajni. W każdą niedzielę wielkopostną celebrujemy Gorzkie Żale z nauką pasyjną o godz. 17:45.
  7. Dziękujemy za każdy odruch Waszego serca. Niech Dobry Bóg wynagrodzi Wam swoim błogosławieństwem.

Radosnej niedzieli i owocnego przeżywania tych dni na ostatnim etapie Wielkiego Postu!