1. Metropolita warszawski, ks. kard. Kazimierz Nycz, 26 marca tego roku udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy świętej aż do odwołania.
  2. W związku z rozwojem epidemii koronawirusa oraz decyzjami władz cywilnych, w naszym kościele na chwilę obecną zostają odwołane wszystkie nabożeństwa za wyjątkiem Mszy świętych. A zatem dotyczy to nabożeństw okresowych takich, jak Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale, jak też nabożeństw stałych, czyli środowa Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Nowenna do św. ojca Pio, Różaniec za Zmarłych w 2. piątek miesiąca i wszelkie inne. Zachęcamy gorąco do bardziej intensywnych praktyk modlitewnych w domach i razem z rodzinami dla pogłębienia naszej wiary w tym trudnym okresie próby, który dany nam został akurat na czas Wielkiego Postu.
  3. Zostaje też zawieszona do odwołania środowa Msza święta o godz. 10:30 dla osób bezdomnych i potrzebujących.
  4. Bez zmian pozostaje natomiast codzienny dyżur spowiedzi i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. Polecajmy Bogu wszystkich cierpiących, ale szczególnie osoby chore na koronawirusa, jak też tych, którzy służą im pomocą medyczną i ludzkim wsparciem. Módlmy się o siłę i mądrość dla rządzących państwami.

Prośmy Boga o miłosierdzie i jak najszybsze wygaśnięcie epidemii koronawirusa, a serdeczna bliskość z Jezusem w Dzień Pański niech będzie naszą pociechą.