1. W poniedziałek, 18 maja, przypada 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II. Tego dnia, w bazylice Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu, ksiądz kardynał Kazimierz Nycz o godz. 9:00 będzie celebrował Mszę świętą, transmitowaną przez Polskie Radio. O godz. 11:00 w archikatedrze warszawskiej zostanie odprawiona uroczysta Msza święta w ramach dziękczynienia całej Archidiecezji za świętego Jan Pawła II. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, także poprzez włączenie się w transmisje Mszy świętych, jak również do uczestnictwa w wydarzeniach przygotowanych przez Centrum Myśli Jana Pawła II.
  2. Także jutro, 18 maja, w naszym kościele przypada święto brata Feliksa z Cantalice (1515-1587), pierwszego świętego Zakonu Kapucynów. Msze święte będą według porządku dnia powszedniego. Z powodu rygorów sanitarnych związanych z epidemią koronawirusa nie będzie obrzędu namaszczenia dzieci olejem świętego Feliksa. Ograniczymy się tylko do ogólnej modlitwy przez wstawiennictwo Świętego, patrona dzieci.
  3. W sobotę, z racji na 23 dzień miesiąca, wspominamy w naszym kościele świętego ojca Pio. Nowenna do Świętego rozpocznie się o godz. 18:00 nabożeństwem majowym, a następnie zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z okolicznościowym kazaniem.
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym, które w naszym kościele jest odprawiane codziennie o godz. 18:00.
  5. Za wszelkie dobro, jakiego nieustannie od Was doświadczamy, niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem. W codziennych modlitwach pamiętamy o wszystkich naszych Przyjaciołach i Darczyńcach.

Wszystkim życzymy radosnego świętowania Dnia Pańskiego!