1. W niedzielę, 2 czerwca, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, przypada XII Święto Dziękczynienia. Odbywa się ono dokładnie w 40. rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny. Jednocześnie trwamy wszyscy w modlitwie o rychłą beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego. W tym dniu w sposób szczególny wyrazimy nasze dziękczynienie Bogu za tych dwóch wielkich pasterzy Kościoła: świętego Jana Pawła II i Czcigodnego Sługę Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski:
  • – o godz. 8:00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która wraz z relikwiami bł. Franciszki Siedliskiej, założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie;
  • – o godz. 10:45 przed kościołem św. Antoniego Marii Zaccarii (ul. Jana III Sobieskiego 15) zostanie uformowana uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski, kapituł i zaproszonych gości;
  • – o godz. 12:00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza św. dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski.
  1. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami, w przyszłą niedzielę, 2 czerwca, będziemy mogli wesprzeć budowę Świątyni Opatrzności Bożej składając ofiary do puszki przy drzwiach kościoła.
  2. W piątek, 31 maja, rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Stosowne modlitwy będą odmawiane na wieczornej Mszy św. o 18:30.
  3. W sobotę, 1 czerwca, przypada 1. sobota miesiąca. Tego też dnia o godz. 18:00 rozpoczniemy celebrowanie nabożeństwa czerwcowego. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  4. Z racji przypadającego dziś Dnia Matki, wszystkim Matkom składamy najlepsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.

Za wszelką życzliwość niech Bóg wynagrodzi Wam swym błogosławieństwem.