1. Dzisiaj, 11 lutego br. obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego. Hasłem tego dnia są słowa Mater Ecclesiae: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja”. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27).
    Przez wstawiennictwo NMP z Lourdes polecajmy Opatrzności Bożej wszystkich cierpiących fizycznie i duchowo, a szczególnie tych, których cierpienie staje się trudne do zniesienia. Pracownikom służby zdrowia i wszystkim, którzy opiekują się chorymi  niech Bóg da mądre i czułe serca i wynagrodzi ich trud swoim błogosławieństwem.
  2. W dniach 11 – 17 lutego br. będziemy przeżywali 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia w tym tygodniu różnych form modlitwy i postu w intencji trzeźwości narodu.
  3. W środę, 14 lutego wypada Popielec, który rozpoczyna w Kościele Wielki Post. Na znak rozpoczęcia pokuty posypujemy w tym dniu nasze głowy popiołem. Msze św. jak w dzień powszedni.  W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia i post ścisły wszystkich między 18 a 60 rokiem życia. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 10.30 dla korzystających z pomocy w kuchni ubogich i o godz. 17.45 dla wszystkich wiernych, Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17.45.
  4. W piątek, 16 lutego, na Mszy św. wieczornej będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i bł. Honorata w intencjach wpisanych do ksiąg znajdujących się w kaplicy o. Koźmińskiego.
  5. Za wszelkie dobro duchowe i materialne, jakiego od Was doznajemy, niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem.

Radosnego świętowania!