1. Dzisiaj o godz. 18:00 będzie nowenna do św. ojca Pio, a następnie uroczysta Msza św. w podanych intencjach. Na zakończenie, adoracja relikwii Świętego z Pietrelciny. Serdecznie zapraszamy wszystkich Czcicieli świętego Stygmatyka z Gargano.
 2. We środę, 26 lutego, przypada Popielec, który rozpoczyna w Kościele okres Wielkiego Postu będący przygotowaniem do uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Na znak rozpoczęcia pokuty posypujemy w tym dniu nasze głowy popiołem. Ważne jednak, aby nie był to tylko jakiś pusty, rytualny gest, lecz by stała za nim decyzja o prawdziwym wejściu w klimat wielkopostnej przemiany i nawrócenia. Msze św. we Środę Popielcową będą odprawiane jak w dzień powszedni. W tym dniu wszystkich obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Natomiast ci, którzy ukończyli 14. rok życia i aż do 60. roku życia są obowiązani do zachowania postu ścisłego.
 3. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
 • Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 10:30 dla korzystających z naszej Jadłodajni, a o godz. 17:45 dla wszystkich wiernych;
 • Gorzkie Żale z nauką pasyjną w każdą niedzielę o godz. 17:45.
 1. W piątek, 28 lutego, ulicami Starego Miasta przejdzie Droga Krzyżowa, podczas której odbędzie się uroczyste wprowadzenie do Archikatedry Warszawskiej odrestaurowanego Cudownego Krucyfiksu z Kaplicy Baryczków. Program tej uroczystości jest następujący:
 • o godz.17.30 w kościele Nawiedzenia NMP, ul. Przyrynek 2, początek Drogi Krzyżowej;
 • o godz. 19:00 w Archikatedrze będzie celebrowana Msza św. pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Biskupa Rafała Markowskiego, a do godz. 24:00 trwać będzie czuwanie modlitewne;
 • zachęcamy do udziału w tych uroczystościach.
 1. Tegoż dnia, w piątek, 28 lutego, przypada też Dzień Modlitwy i Pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich.
 2. W dniach od 23 do 29 lutego będziemy przeżywali 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach”. Zachęcamy do modlitwy w intencji trzeźwości narodu i do podejmowania abstynencji.
 3. Za duchowe i materialne wspieranie naszego kościoła i klasztoru niech wynagrodzi Wam Bóg swym błogosławieństwem.

Wszystkim życzymy owocnego czasu Wielkiego Postu.