1. Dzisiaj, 3 marca, rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu Polskiego. Niech będzie to także czas wynagradzania za grzechy pijaństwa w naszych rodzinach i w Ojczyźnie.
  2. Dziś też, z racji 1. niedzieli miesiąca, będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 12:15 aż do wieczora. Wieczorna zaś Eucharystia zostanie ofiarowana w intencji naszej Ojczyzny.
  3. Także dzisiaj, 3 marca, przypada 12. rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Warszawskiej, księdza kardynała Kazimierza Nycza, na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast jutro, w poniedziałek, 4 marca, dzień imienin Pasterza Archidiecezji. Pamiętajmy o modlitwie w intencji Księdza Kardynała.
  4. We środę, 6 marca, przypada Popielec, który rozpoczyna w Kościele okres liturgiczny Wielkiego Postu. Na znak rozpoczęcia pokuty posypujemy w tym dniu nasze głowy popiołem. Msze św. będą jak w dzień powszedni. W tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia. Natomiast post ścisły obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia.
  5. Nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele:
  • – Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 10:30 dla korzystających z naszej jadłodajni oraz o godz. 17:45 dla wszystkich wiernych;
  • – Gorzkie Żale z nauką pasyjną w niedziele o godz. 17:45.
  1. W tym tygodniu przypada 1. czwartek miesiąca. Nabożeństwo będzie o godz. 18:00. Zachęcamy do modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych, a także o wierność dla powołanych.
  2. W piątek, 8 marca, przeżywać będziemy Dzień Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Niech będzie to także naszą intencją.
  3. Za Wasze stałe duchowe i materialne wspieranie naszego kościoła i klasztoru niech wynagrodzi Wam Bóg swoim błogosławieństwem.

Wszystkim życzymy wielkich owoców ducha na czasu Wielkiego Postu.