1. Najbliższa środa jest Środą Popielcową. Msze święte z obrzędem posypaniu głów popiołem w naszym kościele według porządku dnia powszedniego. Papież Franciszek na ten dzień kieruje do nas wezwanie: „Chciałbym zaapelować do wszystkich, zarówno wierzących, jak i niewierzących. Jezus nauczył nas, że na diaboliczny bezsens przemocy odpowiada się orężem Boga: modlitwą i postem. Zachęcam wszystkich, aby przypadająca 2 marca Środa Popielcowa, była dniem postu w intencji pokoju. W szczególny sposób zachęcam wierzących, aby w tym dniu intensywnie oddali się modlitwie i postowi. Niech Królowa Pokoju zachowa świat od szaleństwa wojny”.
  2. W Środę Popielcową, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie, rozpocznie się modlitwa w Wielkopostnych Kościołach Stacyjnych Warszawy, która potrwa do Niedzieli Palmowej. Terminarz oraz ramowy program dnia modlitwy w zakrystii i w gablocie przed kościołem.
  3. W czwartek, 3 marca, przypada 15. rocznica nominacji Pasterza naszej archidiecezji, księdza kardynała Kazimierza Nycza, a w piątek jego imieniny. Polecajmy go dobremu Bogu w naszych modlitwach.
  4. W dniach od 27 lutego do 5 marca będziemy przeżywali 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: Posłani w pokoju Chrystusa, budujmy wolną i trzeźwą Polskę. Zachęcamy do modlitwy o trzeźwość, a także w okresie Wielkiego Postu do wyrzeczenia się alkoholu w intencji dotkniętych problemem alkoholowym.
  5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne w naszym kościele. Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek o godzinie 17:45, natomiast Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 17:45. W najbliższy piątek chcemy również modlić się podczas nabożeństwa pokutnego o łaskę dobrej spowiedzi dla nas i naszych bliskich. W planie katecheza o sakramencie pokuty i pojednania na temat zadośćuczynienia, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość przystąpienia do spowiedzi. Nabożeństwo rozpocznie się po Mszy świętej wieczornej.
  6. W naszej wspólnocie swoje imieniny będzie obchodzili bracia Dawid Napiwodzki oraz Kazimierz Śnieg. Na Mszę świętą w intencji solenizantów zapraszamy we wtorek, 1 marca, oraz w piątek, 4 marca, o godzinie 7:00.
  7. Zapraszamy na koncert organowy w wykonaniu naszego organisty pana Bartosza Borkowskiego oraz pana Damiana Pawłowskiego. W programie, między innymi, utwory J. S. Bacha, L. Marchandta, F. Liszta, M. Surzyńskiego. Koncert będzie miał miejsce dziś wieczorem o godzinie 19:20.
  8. W kalendarzu liturgicznym w najbliższy piątek, przypada święto świętego Kazimierza, królewicza.
  9. Dziękujemy za Waszą obecność i wspieranie nas w utrzymaniu klasztoru oraz ubogich, którzy są powierzeni naszej opiece. Dobry Bóg niech Was umacnia swoją łaską.