Artyści dla Bezdomnych, to doroczna impreza organizowana przez Fundację Kapucyńską i Klasztor Braci Mniejszych Kapucynów w bliskości daty 12 czerwca, czyli liturgicznego wspomnienia bł. Aniceta Koplińskiego, patrona Fundacji, którego imieniny zawsze od czasów międzywojnia 1918-1939 hucznie obchodzono przy warszawskim klasztorze kapucynów.

Bł. Anicet Kopliński był bardzo znaną postacią w dwudziestoleciu międzywojennym. Powszechnie nazywano go jałmużnikiem Warszawy. Miał ogromną charyzmę osobistą, potrafił zjednywać sobie zarówno ludzi skrajnie biednych i pogubionych, jak i prezentujących prawdziwą elitę miasta. Właśnie z tej racji co roku organizowana jest impreza pod nazwą Artyści dla Bezdomnych, aby świętować tak, jak Błogosławiony świętował swoje imieniny, czyli z biednymi, bezdomnymi i z warszawską elitą.

Tegoroczny dzień naszego świętowania przypadł na sobotę, 15 czerwca. Zaproszeni goście specjalni, aktorzy i piosenkarze zaprzyjaźnieni z Fundacją Kapucyńską na czele z Radosławem Pazurą (fundatorem) i jego żoną Dorotą Chotecką, w tym także Katarzyna Ankudowicz i Rafał Sisicki, o godzinie 11:30 rozpoczęli wydawanie posiłku bezdomnym i ubogim. Trzeba przyznać, że dzięki sponsorom był on wyjątkowo urozmaicony i świąteczny. Po jego wydaniu nastąpiła część artystyczna. Na zbudowanej na dziedzińcu klasztornym scenie, wystąpili zaproszeni muzycy: Waldek Bieniak, Luźny Skład, Pelikan, Teściowa Śpiewa, Nikodem z Akordeonem, Janek z Katarynką, Agata i Szczepan: pokaz tańca. Całość imprezy zakończyła się przed godziną 18:00. Wydaje się, że wszyscy mieli z niej trochę radości cierpliwie trwając w promieniach nieustępliwego słońca.

A tutaj możemy ucieszyć oko oglądając fotografie Marcina Jurkiewicza, które pozwolą nieobecnym uchwycić przynajmniej cząstkę z atmosfery wydarzenia: