• Z dawien dawna przy naszym klasztorze warszawskim gromadzą się różne wspólnoty i grupy osób zaangażowanych w jakieś dobre dzieła. Jedną z takich wspólnot jest Grupa Anonimowych Alkoholików „Wolność u Franciszka”, która idzie tropem genialnej intuicji 12 kroków, zainicjowanej w latach 30. XX wieku przez człowieka imieniem Bill Wilson, która pozwoliła tysiącom kobiet i mężczyzn uwikłanych w alkoholizm powrócić do życia w trzeźwości. Poniżej, krótkie słowo, jakie rzecznik grupy skierował do wszystkich odwiedzających naszą stronę internetową:
  • „Cześć, tu rzecznik wtorkowej grupy AA. Informacja na tej stronie dotyczy naszej grupy: Grupa Anonimowych Alkoholików „Wolność u Franciszka” spotyka się w jadalni przy ul. Kapucyńskiej 4 w każdy wtorek o godzinie 18:00. Mitingi są otwarte, to znaczy, że może przyjść na spotkanie każdy, nie tylko alkoholicy”.
  • PS. Małe doprecyzowanie. Spotkania grupy AA „Wolność u Franciszka” odbywają się teraz w jadalni Domu bł. Aniceta Koplińskiego, do której wchodzi się nie przez furtę klasztorną, pod numerem ul. Kapucyńska 4, ale przez drzwi głównego wejścia do Domu bł. Aniceta, które znajdują się w murze klasztornym idąc w kierunku Pl. Bankowego. Trzeba zadzwonić domofonem.