Z racji II Światowego Dnia Ubogich, o godzinie 11:00 w naszym kościele brat Michał Gawroński wygłosił słowo Boże i przewodniczył Mszy św., która zgromadziła na wspólnej modlitwie ludzi ubogich, bezdomnych i potrzebujących oraz tych, którzy im z dobrego serca posługują materialnie lub towarzyszą poprzez modlitwę.

Bracia kapucyni we współpracy z Fundacją Kapucyńską zaprosili także wszystkich do spędzenia tego dnia właśnie z ubogimi i bezdomnymi. W godzinach 8:45 do 19:00 otwarta była krypta naszego kościoła, gdzie dotąd mieściła się jadłodajnia dla ubogich i potrzebujących. Każdy z przybywających mógł tam napić się gorącej kawy lub herbaty czy też zjeść kanapkę lub ciastko, których część została podarowana przez ludzi dobrej woli. Przy dzisiejszej, nieco mroźnej i wilgotnej aurze było to wyjątkowo pożyteczne.

Odwiedzający nas mogli też wziąć udział w przygotowanych niespodziankach, wydarzeniach i koncertach artystów, którzy zdecydowali się poświęcić swój czas na dzisiejsze spotkanie. Ten dzień był okazją, aby bez pośpiechu spędzić czas z ludźmi potrzebującymi pomocy materialnej, ale nade wszystko doceniającymi chwilę poświęconej im uwagi, rozmowy i obecności. Był to także dobry motyw do refleksji nad własnym życiem i do pytania o to, czy potrafimy Bogu okazywać wdzięczność za wszystko, co otrzymujemy.